Élő rózsafűzér 2007. május 12.
"Ma, 2007. május 12-én - a városmisszió évében, a Szűzanya hónapjában, egy nappal az első fatimai jelenés 90. évfordulója előtt - öt különböző helyről, összesen kilenc irányba kelünk útra, hogy rózsafűzér alakban körüljárjuk a magyar fővárost, Isten kegyelmébe és a Szűzanya oltalmába ajánlva azt. Mint ahogy Jerikó falai leomlottak a kürt hangjaira, azért imádkozunk, hogy omoljanak le azok a lelki falak, melyek a város lakóit Istentől, egymástól és a boldogabb élettől elválasztják."
Mi az 5. szakaszt jártuk be, Farkasrét - Gazdagrét - Kelenvölgy - Kamaerdő - Budatétény - Nagytétény útvonallal. Reggel 7-kor még 150 körül lehetett az ezen a szakaszon zarándoklók létszáma, de este 7-kor, a nagytétényi Nagyboldogasszony plébániatemplomba fáradtan, de örömmel és emelkedett lélekkel megérkezők már legalább háromszázan voltunk.
Az Őrmezői Morus Szent Tamás Egyesület a városmisszióra való felkészülés érdekében április elején körlevelet adott ki. Ebben felsoroltuk a városmisszió előkészítésében és lebonyolításában ránk váró feladatokat: Élő Rózsafüzér zarándoklat, Vándor Evangélium imacsoportba való bekapcsolódás, stb. Felhívásunkra a zarándoklatra többen jelentkeztek ( a teljes úthossz megtételére l4, részleges távra 7 fő), ezért úgy döntöttünk, hogy Őrmezőről közösen megyünk a gyülekező helyre, a Mindenszentek Templomába. A vezetést, elnökünk, Makrai Rita vállalta.
Május 12.-én borongós napra ébredtünk. A zarándoklat résztvevőit ez nem zavarta: esőkabáttal, ernyővel felszerelkezve gyülekeztünk reggel fél hétkor a Spar előtt. Az 53-as autóbusz megállójában ismerősöket fedeztünk fel, a Szent Gellért Plébániáról érkező testvéreket. A Mindenszentek templomában két csoport találkozott. Olyan sokan voltunk, hogy a templomba nem is fértünk be. Jó volt látni, hogy a zarándoklaton a kismamáktól kezdve, a kocsiban lévő kisgyermekig, a fiatalok és az egészen idősek is eljöttek. Szederkényi Károly plébános atya köszöntője után imádkoztunk, énekeltünk. Meghallgattuk a szervező bizottság tájékoztatóját. A templomból kijövet pogácsát kaptunk, egy kis útravalóval. Az én pgácsámban a következő üzenet volt: "Létezik a bennünket körülvevő világ, mely elragadó, csodálatos, de néha szörnyű és tele van ismeretlennel. Van azonban egy másik világ is, mely végtelenül titokzatosabb és vonzóbb: ez pedig a belső világ, a bennünk lévő Mennyország."
Elindultunk a Gazdagréti Szent Angyalok templomába. Bár esett az eső, ez senkit nem tartott vissza. Énekelve értünk a templomba, ahol meghallgattuk a templom rövid történetét, majd rózsafüzért imádkoztunk. A szervezőktől megkaptuk a zarándoklatról készült könyvet és jelvényt. Nem számítottak ilyen sok résztvevőre, így nem jutott mindenkinek (később, a Nagytétényi templomnál pótolták). Utunk a Dobogó hegyen keresztül a volt Olimpiai parkhoz vezetett. A hegy tetejéről szép kilátás nyílt a környékre. Itt a zarándoklatot vezető ciszterci atya megáldotta a várost. Szűkebb hazánkra, az Őrmezői lakótelepre is leláthattunk. Az atya külön megáldotta a lakótelepen élő embereket. Rózsafüzért imádkozva, énekelve zarándokoltunk tovább a Kelenvölgyi Szentháromság plébániatemplomba. Itt a teraszon várt ránk a plébános atya és az ottani hívek. Voltak, akik egészségi állapotuk miatt eddig jöttek velünk. Testvéreinknek megköszöntük résztvételüket a zarándoklaton és elbúcsúztunk tőlük. Mi pedig erőt gyűjtve folytattuk zarándok utunkat.
A Péterhegyi úton egy pillanatra megálltunk a Szent Szabina Lelkészség és Szent Benedek Tanulmányi Ház előtt. Elértük a Vöröskúti határsort, mely meredek lépcsőben (egyesek szerint 100 nem kiépített lépcső) folytatódott. Itt már csak a fiataloknak volt erejük az éneklésre és imára. Mi, idősebbek, a Szűzanyához fohászkodva, időnként meg-meg állva haladtunk egyre feljebb. Kb. 100 méterrel a cél előtt megálltam, nem kaptam levegőt. Úgy éreztem, nem bírom tovább. Ekkor egy fiatalember megszólalt a hátam mögött: "Elvehetem a hátizsákot?" Hálás szívvel megköszöntem a segítséget. A tehertől megszabadulva, én is felértem a balatoni útra, kb. 11.40-kor, délig pihenő volt. 12 óra előtt pár perccel bekapcsoltuk a Mária Rádiót, amely így összekötötte mind a 9 zarándokcsoportot. Közösen elimádkoztuk az Úrangyalát. Az ima egész Budapestet átfogva szállt az ég felé. Közben az eső elállt. Időnként meredek szakaszokkal tűzdelt erdei úton haladtunk a kamaraerdei pihenőhöz. Letelepedtünk, elfogyasztottuk a magunkkal hozott ebédet. Örömmel láttuk, hogy a fiatalok még nem fáradtak el, vidáman fociztak az erdei tisztáson.
Az egy órás pihenő után utunkat folytatva a Rókales úton lementünk a Szoborparkig. Itt megemlékeztünk a kommunista diktatúra áldozatairól és elénekeltük a "Boldogasszony Anyánk" c. szenténeket. A Verbita Missziós Ház felé haladva bementünk a Budatétényi Szent Mihály kápolnába, ahol a plébános atya ismertette a kápolna történetét. A Verbita Missziós Házban a kápolnában csendben egyénileg imádkoztunk. Az udvaron egy idős atya beszélt délamerikai missziós útjáról, az ott élő lakosság szokásairól, zarándoklatairól. Végül spanyolul megáldotta az ottani szokásoknak megfelelően a zarándoklat résztvevőit.
A Budatétényi Szent István templomot is meglátogattuk. Megtudtuk, hogy a templomot 1912. szeptember 22-én dr Prohászka Ottokár székesfehérvári püspök áldotta meg. A Baross Gábor telepi Jézus Szíve templom a viszonylag fiatal templomok közé tartozik. Alapkövét 1933. május 5-én helyezték el és szeptember 3-án már fel is szentelték. Sokáig hallgattuk volna a plébános atya beszédét, de az idő sürgetett. Búcsúzóul elénekeltük az áldást és indultunk tovább. A Szent Donát hegyen a Doni emlékhelyen imádkoztunk, énekeltünk. Ez a hely a többség számára ismeretlen volt. 1990-ben állították helyre és 2003. óta a megbékélés és szeretet szimbóluma. Bár fáradtan, de lángoló szívvel indultunk a Nagytétényi Nagyboldogasszony plébániatemplomhoz.
A falu határába érve
megkondultak a harangok és harangzúgás kíséretében értünk a templomhoz. Itt
üdítővel vártak minket, amely igen jól esett. Később megérkeztek a
soroksári testvérek is. A templomban nem fértünk el, ezért a kertben padokat
helyeztek el és egy kivetítőt. A padok sem voltak elegek, így a
fiatalabbak a füvön helyezkedtek el. A szentmise 7 órakor kezdődött.
Sajnos a kép a kivetítőn nem volt látható, de a hang jó volt. Így be
tudtunk kapcsolódni teljes mértékben a szentmisébe. Amikor az atya a
Szentostyát felmutatta, a képernyő alján halványan mi is láthattuk az
átváltozott ostyát, Krisztus Testét. Nagy kegyelem! A szentmise után a
plébános atya agapéra hívott minket. A templomkertben egymásután jelentek
meg az előre megterített asztalok: szendvicsek, sütemények, italok
sorakoztak rajtuk. Jól esett a szíves vendéglátás. Testvéreinknek
megköszöntük fogadásukat és este 9 órakor elindultunk haza. Fáradtan, de
hálaadással és lángoló szívvel távoztunk.